Naše projekty
Istropolis
  • Typ: polyfunkčný komplex
  • Poloha: Trnavské mýto, Bratislava, Slovensko
  • Plánovaný začiatok výstavby: 3. kvartál 2024
  • Plánovaný koniec výstavby: 2030
  • Architekt: KCAP + Cityförster

Istropolis

Nová vitálna štvrť Bratislavy

Dlhodobo chátrajúci areál Domu odborov Istropolis premieňame na multifunkčný priestor pre ľudí. Srdcom

a dominantou projektu bude kultúrno-kongresové centrum, ktoré spolu s veľkorysým verejným priestorom vytvorí základ novej vitálnej štvrte. Táto štvrť plná zelene poskytne kvalitný priestor na bývanie, prácu, kultúru a trávenie voľného času. Zážitok z pobytu umocnia aj vysoko kvalitné verejné priestory a tri nové námestia.

5 000

divákov naraz v jednej sále

KCAP + Cityförster

svetová architektúra

Istropolis

Nové centrum mesta

Renomované holandské štúdio KCAP v spolupráci s nemeckým štúdiom Cityförster pri navrhovaní vychádzali z genia loci lokality a ich cieľom bola regenerácia celého územia. Vďaka vynikajúcej dopravnej dostupnosti

a strategickej lokalite Trnavského mýta má projekt potenciál stať sa dôležitým novým centrom mesta.

Architekti Istropolisu

„Súťaž bola náročná konkurenciou ateliérov, ale aj charakterom územia a obmedzeniami. Naším cieľom je robiť z miest lepšie miesta pre život. Pre oblasť Trnavského mýta to znamená vytvorenie štvrte, v ktorej sa snúbi kultúrny a spoločenský život, kvalitné verejné priestory pre trhy a kaviarne, príjemné prostredie prinášajúce kúsok prírody a dobré spojenie s ostatnými časťami Bratislavy. Všetko v rovnováhe, ktorá je udržateľná pre životné prostredie a podporuje zdravý životný štýl.”

Jeroen Dirckx
KCAP

Kontakt

Radi sa s vami
stretneme.
Nielen víziou

Rovnako ako na inovatívnych a ekologických riešeniach nám záleží aj na priateľskom prístupe ku všetkým ľuďom, ktorých pri práci stretávame. Za každých okolností sme vaším spoľahlivým partnerom.    Mám záujem o:

    Súhlasím so spracovaním uvedených osobných údajov na obchodné a marketingové účely. Bližšie informácie nájdete v sekcii Ochrana osobných údajov.