• – Investor plánuje priniesť do Bratislavy 1500 bytov v horizonte 10 rokov.
 • – Mlynské nivy, Trnavské mýto a bratislavský downtown dostanú celkovo šesť nových projektov od Immocapu.
 • – Novým konceptom nízkoenergetických bytov ušetrí Immocap domácnostiam až polovicu nákladov na energie.
 •  

Bratislava 6. november 2023: Developer Immocap plánuje v horizonte nasledujúcich desať rokov priniesť šesť rezidenčných projektov v najlukratívnejších mestských častiach Bratislavy – Staré mesto, Nové mesto a Ružinov. Celkovo pôjde o 1500 bytov, ktoré ponúknu kvalitu, dizajn aj energeticky efektívne a trvalo udržateľné bývanie.

Developerská spoločnosť Immocap prichádza s novým konceptom bývania, do ktorého chce pretaviť svoj novátorský prístup k tvorbe bývania a dlhoročnú expertízu na energeticky efektívny development. V pláne má postaviť šesť nových projektov v troch mestských častiach Bratislavy. Na trhu s bývaním v hlavnom meste pribudne v horizonte nasledujúcich 10 rokoch až 1500 bytov.

„Vnímame vývoj na rezidenčnom trhu a vidíme dopyt po kvalitných, energeticky efektívnych priestoroch na bývanie. So skúsenosťami z kancelárskeho segmentu si prinášame odvahu a najmä expertízu, ktorú vieme priniesť aj do oblasti bývania. Bratislava potrebuje viac špičkových projektov aj v rezidenčnom segmente, bývanie pre ľudí musí byť kvalitné, energeticky efektívne a dostupné čo najskôr. Naším cieľom je tvoriť živé miesta a sme presvedčení, že kvalitný, dobre nastavený projekt v správnej lokalite a s pridanou hodnotou pre klienta, uspeje v akejkoľvek situácii na trhu, približuje ideu za vstupom Immocapu na rezidenčný trh Martin Šramko, CEO spoločnosti Immocap. 

zdroj: IMMOCAP

Immocap pôsobí na slovenskom developerskom trhu 27 rokov, pričom sa sústreďoval najmä na Bratislavu, kde vidí obrovský potenciál v pretváraní mesta a jeho lokalít. Donedávna to bolo najmä komerčnými projektmi, kde sa stal lídrom v energetickej efektívnosti, flexibilite a zavádzaní nových technológií ako súčasť premysleného energetického konceptu. V Immocape zastávajú názor, že ani rezidenčné projekty nemôžu byť monofunkčné a aby priniesli obyvateľom požadovaný komfort bývania, musia kombinovať viaceré funkcie ako je priestor pre prácu, kultúra, služby, či kvalitné verejné priestory.

„Úspech, ktorý sme dosiahli na trhu s komerčnými nehnuteľnosťami, chceme teraz preniesť aj do oblasti bývania. Živé miesta sa musia skladať z viacerých, navzájom sa dopĺňajúcich funkcií. Predstavme si miesta, kde sa v správnom pomere stretáva bývanie, voľný čas, práca, kultúra. To všetko v rámci moderného verejného priestoru, navyše v inovatívnom, energeticky efektívnom prevedení, ktoré ľuďom šetrí peniaze, dopĺňa Martin Šramko.

Práve oblasť energetickej efektívnosti považuje Immocap za svoju konkurenčnú výhodu a silnú stránku. Trvalo udržateľnými preto budú aj vybrané rezidenčné projekty z jeho dielne a viaceré z plánovaných nových projektov už budú spĺňať atribúty ESG. Aby developer znížil energetickú náročnosť bytových domov, pracuje okrem iného s technológiami stropného nízkoteplotného vykurovania a vysokoteplotného chladenia, akumulačnej schopnosti budovy, premysleným systémom vonkajšieho tienenia fasády a použitím vhodnej kombinácie tepelných čerpadiel s obnoviteľným zdrojom (fotovoltické systémy). Immocap si uvedomuje, že toto všetko môže fungovať iba vtedy, ak tomu všetkému predchádza dôkladná analytická práca stavebných fyzikov, ktorej výsledkom je napokon energetický koncept, ktorý je trvalo udržateľný nielen z pohľadu nízkej spotreby energie, ale aj z pohľadu prevádzky danej technológie (oprava, údržba, obsluha). Okrem energetickej efektívnosti a vysokej účinnosti systému ako celku, Immocap dáva veľký dôraz na tepelnú pohodu a kvalitu vnútorného prostredia počas celého roka.

zdroj: IMMOCAP

„Chceme prinášať nielen inovatívne budovy s inšpiratívnym dizajnom, ale trvalo udržateľné projekty, ktoré sú technologicky efektívne, s nízkou uhlíkovou stopou v prevádzke. V udržateľnosti vidíme budúcnosť developmentu a je to aj naša zodpovednosť ako firmy,“  vysvetľuje Martin Marko, obchodný riaditeľ spoločnosti Immocap.

Developer predstavuje projekty verejnosti postupne. Začína projektom Kvarter na Jégého ulici, rozsahom menším, ale z pohľadu energetickej efektívnosti pilotným polyfunkčným projektom. Kvarter prinesie dizajnové bývanie vo vysokom štandarde, ale najmä energetickú efektivitu, ktorú dosiahne vďaka premyslenej kombinácii návrhu budovy, jej tvaru, detailom riešenia a vhodných technológií – tepelným čerpadlám, systému TABS – stropnému vykurovaniu a chladeniu (teplotná aktivácia betónového jadra) a externému tieneniu. Polyfunkčný objekt Kvarter prinesie na 6 podlažiach priestor pre bývanie, prácu, služby, ale aj parkovanie. Autorom efektnej architektúry v jednoduchom severskom štýle je Čechvala Architects.

Autorom efektnej architektúry v jednoduchom severskom štýle je Čechvala Architects.

Známy je rezidenčný projekt Millhaus, ktorý vzniká na Mlynských nivách a je už v štádiu realizácie, pričom začal už aj s prvými fázami predaja. Do zóny, ktorá dlhodobo fungovala predovšetkým ako biznisová časť Bratislavy, prinesie okrem bytov aj verejné priestory a zeleň. Plány developera na bulváre Mlynské nivy sú v súlade so stratégiou Metropolitného inštitútu Bratislavy, ktorú nedávno predstavil verejnosti. Rovnako známy je aj projekt nového Istropolisu, v ktorom sa stretáva rezidenčná, administratívna a kultúrno-spoločenská funkcia, prepojená verejnými priestranstvami, čím vznikne nové mestské centrum, ktoré lokalite Trnavského mýta chýba. Len nedávno Immocap predstavil podobu tretieho rezidenčného projektu na Bottovej, ktorý vznikne v symbióze s niekdajšou Design factory v bratislavskom downtowne a okrem bývania, služieb občianskej vybavenosti a verejných priestorov tak prinesie aj kultúrny stánok dostupný pre všetkých Bratislavčanov. Ďalšími projektmi, ktoré developer pripravuje, sú aj Záhradnícka a The Mill II. Predaj všetkých projektov si developer zabezpečuje sám vlastným tímom.

zdroj: IMMOCAP

„Náš model fungovania je už dlhodobo postavený na poskytovaní komplexných služieb. Práve fakt, že u nás klienti nájdu príjemné, priateľské prostredie a všetko pod jednou strechou, vnímame ako rozhodujúci pre úspech na trhu,“ dodal Martin Marko.

Viac informácií o projektoch nájdete na www.immocap.sk/byvanie

Aktuálne projekty:

Kvarter

Kvarter na Jégého ulici prinesie dizajnové bývanie vo vysokom štandarde, ale najmä energetickú efektívnosť, ktorú dosiahne vďaka tepelným čerpadlám, systému TABS – stropnému vykurovaniu a chladeniu a externému tieneniu.

 • – Polyfunkčný objekt Kvarter prinesie na 6 podlažiach priestor pre bývanie, prácu, služby, ale aj parkovanie.
 •  
 • – Autorom efektnej architektúry v jednoduchom severskom štýle je Čechvala Architects.
 •  
 • – Projekt je vo fáze realizácie a v prvej fáze predaja.
 •  
 • – Plánované dokončenie v r. 2025/2026.

 

zdroj: IMMOCAP

Millhaus

Rezidenčný projekt Millhaus mení vnímanie a funkcionalitu lokality Mlynské nivy, ktorá dlhodobo fungovala ako biznisové centrum Bratislavy. Projekt túto lokalitu obohatí o kvalitné a dostupné bývanie a má ambíciu prispieť k tomu, aby sa Mlynské nivy premenili na pestrú štvrť, v ktorej pulzuje život aj mimo kancelárskych hodín.

 • – Na 19 podlažiach prinesie 151 bytových a apartmánových jednotiek, ktoré doplnia retailové a multifunkčné priestory v parteri. Rezidenti budú mať k dispozícii takmer 240 parkovacích miest na dvoch podzemných podlažiach. Súčasťou bude aj detské ihrisko a oddychové zóny v polootvorenom vnútrobloku.
 •  
 • – Dizajnom Millhaus nadväzuje na okolitú zástavbu, jeho autorom je architektonická kancelária Siebert + Talaš.
 •  
 • – Projekt je v realizácii a v prvej fáze predaja.
 •  
 • – Plánované dokončenie v r. 2026.

zdroj: IMMOCAP

Rezidencia na Bottovej a centrála ZSE

Rezidenčná budova z dielne prestížneho zahraničného ateliéru CHYBIK + KRISTOF, ktorý zvíťazil v medzinárodnej súťaži developera Immocap, vznikne na mieste bývalej zámočníckej dielne (známej aj ako Design factory) a doplní tak lukratívne centrum Bratislavy.

 • – Rezidencia bude tvoriť kompaktný celok s revitalizovanou zámočníckou dielňou, ktorá zostane zachovaná aj pre verejnosť, čím sa vkusne zhmotní spojenie starého s novým a zároveň vznikne príjemné miesto pre trávenie voľného času domácich aj návštevníkov.
 •  
 • – Vynovený priestor bude plynulo prechádzať od ulice, cez interiér do priľahlého urbánneho lesa. Bezprostredné priestory dotvoria mikropriestory dopĺňajúce verejnú funkciu ako kaviarne, oddychové zákutia, rozšírenie galérie alebo amfiteáter.
 • – Rezidenčná časť budovy je zaujímavá kreatívnym natočením hmoty o 45 stupňov voči bývalej zámočníckej dielni, čím sa tak otvára novým výhľadom na mesto a budúcim obyvateľom zároveň ponúka želané súkromie maximalizovaním priestorov medzi fasádami susedných objektov. Stupňovité usporiadanie vytvára veľké zelené terasy na strechách jednotlivých segmentov domu.
 •  
 • – Projekt je v štádiu prípravy s plánovaným dokončením v r. 2027.
 •  

Na pozemku sa bude nachádzať aj nový administratívny projekt – technologicky unikátna stavba centrály ZSE, ktorá v časti shell and core prinesie až o 70 % vyššiu úsporu prevádzkových nákladov ako porovnateľné budovy. Uhlíkovo neutrálna bude nielen základná prevádzka budovy ZSE, ale vôbec po prvý raz na slovenskom trhu aj samotná výstavba projektu. Architektonický návrh kancelárskej budovy je z rúk slovenského ateliéru Čechvala Architects.

zdroj: IMMOCAP

Istropolis

Istropolis predstavuje víziu novej mestskej štvrte, kde sa stretávajú priestory pre prácu a bývanie s kvalitnými verejnými priestranstvami a kultúrno-spoločenskou sálou. Život do územia prinavrátia tri nové námestia a parter s obchodmi, službami či gastro prevádzkami a kaviarňami. Rezidenčná časť je plánovaná najmä pre rodiny a mladých ľudí s charakterom príjemného komunitného bývania. Vnútroblokové ulice budú mať komornejší charakter a betónové plochy či parkoviská nahradí nízka a vzrastlá zeleň v podobe stromov, kríkov, kvetov a trávnikov. Územie Istropolisu bude zóna bez áut.

 • Projekt je v povoľovacom konaní s plánovaným dokončením oboch fáz projektu v r. 2030.

zdroj: IMMOCAP

O spoločnosti Immocap

Slovenský developer, ktorý už viac ako 27 rokov odkrýva potenciál hlavného mesta Bratislava a prináša život do zanedbaných lokalít. Vďaka výnimočnému tímu profesionálov sa nám darí pretvárať brownfieldy a rozširovať tak centrum mesta o vitálne zóny, kde sa príjemne pracuje, býva či trávi voľný čas. Záleží nám na kvalite komerčných aj rezidenčných priestorov, ktoré tvoríme. Našou ambíciou je prinášať udržateľné riešenia, ktoré obstoja v čase a zlepšia kvalitu života v meste. Interiér aj exteriér musí ponúkať zdravé prostredie, v ktorom je radosť tráviť čas.

Pomáhajú tomu nielen špičkové technológie, ale tiež kvalitný verejný priestor, kde sa staráme nielen o telo, ale aj ducha. Trnavské mýto sme oživili stavbou Central, ktorá priniesla nielen obchodné centrum, ale aj kancelárie a hotel. Spoločne s mestom Bratislava sme revitalizovali Podchod Trnavské mýto. Naše stavby sú úspešné, čo potvrdzujú projekty ako Lakeside park 02 alebo The Mill. Máme pred sebou viacero rezidenčných projektov či karbónovo neutrálnu centrálu pre ZSE. Našou vlajkovou loďou je aktuálne projekt nového ISTROPOLISU, ktorý okrem rezidenčnej a administratívnej funkcie prinesie aj kvalitné verejné priestory i moderné kultúrno-spoločenské centrum. V horizonte najbližších 5-tich rokov chceme priniesť nové pracovné, ale aj rezidenčné priestory v rozlohe 150-tisíc m2.

IMMOCAP
06.11.2023
Na začiatok

Viac o iných projektoch

Kontakt

Radi sa s vami
stretneme.
Nielen víziou

Rovnako ako na inovatívnych a ekologických riešeniach nám záleží aj na priateľskom prístupe ku všetkým ľuďom, ktorých pri práci stretávame. Za každých okolností sme vaším spoľahlivým partnerom.  Mám záujem o:

  Súhlasím so spracovaním uvedených osobných údajov na obchodné a marketingové účely. Bližšie informácie nájdete v sekcii Ochrana osobných údajov.