Bratislava, 28. jún 2022 – Atraktívna lokalita v blízkosti jazera Kuchajda a komfortné pracovné prostredie projektu Lakeside Park 02 láka čoraz viac firiem. V modernom administratívnom komplexe, ktorý vzniká v spolupráci Immocapu a WOOD & Company, pribúdajú noví nájomcovia. Projekt láka firmy najmä vďaka vysokému komfortu, skvelej dopravnej dostupnosti a najmodernejším štandardom kancelárskych priestorov.

Slovenská technologická spoločnosť Innovatrics, ktorá je svetovým lídrom vo svojej oblasti sa rozhodla prenajať si celé dve podlažia. Pre odborníkov, ktorí tvoria sofistikované technológie potrebujeme kvalitný priestor, kde sa budú dobre cítiť a môžu si dopriať potrebný relax, zároveň je pre nás dôležitá ekologická zodpovednosť, prezradila Barbora Horvat, CFO & COO Innovatrics.

Komfortné prostredie a jednoduchá dopravná dostupnosť boli hlavnými dôvodmi aj pre najnovšieho nájomníka Zľava ďna. Návrat do kancelárií bol veľkou výzvou a preto bolo pre nás nesmierne dôležité nájsť si také nové priestory, ktoré budú spĺňať všetky atribúty moderného officu. Dôležitá pre nás bola výborná dostupnosť autom aj MHD, no presvedčila nás najmä samotná komfortná zóna Nového Mesta, v ktorej nájdu naši zamestnanci aj príležitosti na športové a kultúrne vyžitie,priblížil Zdenko Hoschek, konateľ zo spoločnosti Zľava Dňa, ktorá pôvodne sídlila v starom Dome odborov Istropolis a s Immocapom ju viaže dlhoročné partnerstvo.

Sme radi, že sme našim budúcim nájomcom dokázali ponúknuť mimoriadne komfortné a tvorivé pracovné prostredie. Obrovským plusom Lakeside Park 02 je aj flexibilita kancelárií a možnosť prispôsobiť priestory tak, aby reflektovali meniaci sa svet práce, uľahčili spoluprácu tímov a posilňovali firemnú kultúru. V prvom rade nám však ide o to, aby sa firmy aj ľudia cítili v týchto priestoroch dobre, mali dokonalé pohodlie na prácu a mohli sa plne sústrediť na to, čo je dôležité,“ vysvetlil hlavné benefity Lakeside Parku 02 Martin Marko, obchodný riaditeľ spoločnosti Immocap. Kancelársky projekt je krátko pred dokončením, ktoré je naplánované na 2. kvartál tohto roku. Už dávnejšie prilákal veľkého nájomcu Plzeňský Prazdroj, k nemu teraz pribúdajú ďalšie zvučné mená – okrem spomenutých značiek Innovatrics a Zľava Dňa aj Reming Consult, Etops, DaneTax, Malina, UP Slovensko a Adifex. Naplnenosť projektu zazmluvnenými nájomcami je pred dokončením vyššia ako 60%.

Lakeside Park 02, zdroj: IMMOCAP

Zelená pre komfort, zdravý životný
štýl, aj ekologické riešenia

Vďaka bezprotrednej blízkosti viacerých zastávok MHD, železničnej stanice a možnosti parkovať v podzemnej garáži je Lakeside Park 02 ľahko dostupný zo všetkých kútov hlavného mesta. Nachádza sa skutočne len na skok od skvelých gastroprevádzok, ktoré ponúka Freshmarket, ale najmä je v tesnej blízkosti jazera Kuchajda, ktoré ponúka množstvo možností na relax. Po práci tak môžu zamestnanci využiť bežeckú dráhu, vychutnať si po práci s kolegami chutnú večeru, alebo si pod holým nebol užiť letné kino na Kuchajde.

Zelené pritom nie je len okolie, ale samotná budova Lakeside Park 02 v sebe skrýva ekologické riešenia, vďaka ktorým bude predstavovať menšiu záťaž pre svoje prostredie, o čom svedčí certifikát udržateľnosti na úrovni LEED GOLD.

„Lakeside Park 02 sa nachádza v krásnej lokalite, ktorá symbolizuje život a prácu v spojení s prírodou, a preto sme k projektu od začiatku pristupovali s najväčšou mierou zodpovednosti – aj k okoliu a životnému prostrediu ako takému. Stavili sme napríklad na recyklovaný hliník, vďaka čomu sme ušetrili 554 ton CO2, čo zodpovedá vysadeniu 500 stromov,“  povedal Martin Šmigura, investičný riaditeľ WOOD & Company, ktorá sa spolupodieľa na výstavbe projektu.

Projekt bude vďaka najmodernejším systémom vzduchotechniky či bezdotykovým technológiám prvou anti-COVID budovou na Slovensku, ktorá priniesla aj inovácie ako vzduchotechnika s doskovou rekuperáciou, dezinfekcia vzduchu zvlhčovačmi s koloidným striebrom, CO2 senzory v konferenčných miestnostiach ale aj otvárateľné okná či bezdotykové ovládanie výťahov.

Nový projekt počíta s plochou 14 370 m2 kancelárskych priestorov na 12 podlažiach. Spolu s Lakeside Park 01 tak vznikne prepojený biznisový komplex s celkovou prenajímateľnou plochou 40 000 m2 kancelárskych a retailových priestorov.

IMMOCAP – Odkrývame potenciál mesta

Developerská spoločnosť IMMOCAP funguje na trhu viac ako 20 rokov a za ten čas sa jej podarilo zrealizovať viacero nosných projektov, ktoré prispeli aj k rozvoju hlavného mesta Bratislava. Medzi prvé developerské aktivity spoločnosti patrila výstavba troch biznis centier v administratívnej zóne na Prievozskej a Plynárenskej ulici v Bratislave – Bratislava Business Center BBC III, IV a V s celkovou plochou viac ako 60 000 m².

Kľúčové projekty sú spojené s revitalizáciou okolia Trnavského mýta. V rozmedzí siedmich rokov sa spoločnosti podarilo oživiť areál bývalých kúpeľov Centrál prvým „zeleným” multifunkčným komplexom na Slovensku s ekologickým certifikátom LEED, za ktorý získali ocenenie Developer roka v prestížnej súťaži CIJ Awards Slovakia. Projekt CENTRAL priniesol nákupné centrum s rozlohou 39,000 m² prenajímateľnej plochy, kancelárske priestory o výmere 20,000 m² a hotel s 222 izbami pod značkou LINDNER. Ďalším projektom v území bola obnova zanedbaného podchodu Trnavské mýto, ktorý spoločnosť zrealizovala v partnerstve s Hlavným mestom SR Bratislava a je príkladom unikátnej a konštruktívnej spolupráce verejného a súkromného sektora.

V súčasnosti má IMMOCAP v portfóliu viacero komerčných developerských projektov s ambíciou priniesť na slovenský trh v horizonte najbližších 5-tich rokov, nové pracovné priestory v rozlohe 150 000 m². Projekt LAKESIDE PARK 2 je momentálne vo výstavbe a v roku 2022 ponúkne 15 000 m², dispozične aj energeticky efektívnych kancelárskych plôch. Nasledujúcim projektom je polyfunkčný objekt THE MILL, ktorý bude súčasťou vynoveného bulváru Mlynské Nivy, v lukratívnej zóne bratislavského Central Business Districtu. Jeho návrh vzišiel z medzinárodnej súťaže a prinesie komerčnú plochu vo veľkosti 25 000m². Vlajkovou loďou Immocapu je projekt vitálnej štvrte NOVÝ ISTROPOLIS s víziou moderného kultúrno-kongresového centra, ktorý má vďaka vynikajúcej dopravnej dostupnosti a strategickej lokalite Trnavského mýta, šancu stať sa dôležitým novým centrom mesta.

Spoločnosť získala celý rad aj iných prestížnych ocenení udeľovaných odbornou verejnosťou doma i v zahraničí ako: Best overall development, Stavba roka, Visio 2020 (Cena magazínu Eurostav), Retail estate 2013 (Najlepší retail projekt & Najlepší projekt roka Europa Property).

O spoločnosti WOOD & Company

WOOD & Company je významná investičná skupina s popredným postavením na stredoeurópskom trhu. Skupina sa zameriava na poskytovanie transakčného poradenstva, poradenstva v oblasti korporátnych financií, obchodovanie s cennými papiermi a správu aktív. Spoločnosť bola založená v roku 1991 a má kancelárie v šiestich európskych mestách vrátane centrály v Prahe či skúseného oddelenia investičného bankovníctva v Bratislave.


WOOD & Company je členom niekoľkých významných búrz vo svete a zároveň najväčším obchodníkom na Pražskej burze cenných papierov. Ročne zobchoduje akcie v objeme 25 mld. eur, čo potvrdzuje silnú pozíciu spoločnosti na miestnych kapitálových trhoch. Aktíva spravované skupinou dosahujú takmer 1 mld. eur a to v oblasti zdravotníckeho tovaru, farmaceutického priemyslu, odpadového hospodárstva, nehnuteľností a informačných technológií.

Spoločnosť WOOD & Company je držiteľom viacerých ocenení vrátane CIJ Awards Slovakia v kategóriách Realitné fondy, manažment fondov a transakcieBest Asset Management. Svoje realitné aktíva zhromažďuje v troch realitných podfondoch (Office, Retail a AUP Bratislava). Súčasťou portfólia WOOD & Company sú na Slovensku budovy Aupark Tower, BBC5, Lakeside Park 01, BBC 1, BBC 1 Plus, Westend Tower a nákupné centrum Aupark Bratislava.

IMMOCAP
28.06.2022
Na začiatok

Viac o iných projektoch

Kontakt

Radi sa s vami
stretneme.
Nielen víziou

Rovnako ako na inovatívnych a ekologických riešeniach nám záleží aj na priateľskom prístupe ku všetkým ľuďom, ktorých pri práci stretávame. Za každých okolností sme vaším spoľahlivým partnerom.    Mám záujem o:

    Súhlasím so spracovaním uvedených osobných údajov na obchodné a marketingové účely. Bližšie informácie nájdete v sekcii Ochrana osobných údajov.