03.04.2023 IMMOCAP, Lakeside Park 02
Kancelársky komplex Lakeside Park 02 mení majiteľa, Immocap predáva svoj podiel WOOD & Company

Bratislavský administratívny komplex Lakeside Park 02 mení majiteľa. Ide o prvú tohtoročnú investičnú transakciu na trhu kancelárskych nehnuteľností, v ktorej Immocap odpredal svoj podiel spoločnosti WOOD & Company.

Administratívny komplex Lakeside Park 02 v bratislavskom Novom Meste otvorili v septembri 2022 a je výsledkom spolupráce spoločností Immocap a WOOD & Company. Práve tieto dve spoločnosti sú aktérmi prvej investičnej transakcie tohto roku na trhu kancelárskych nehnuteľností. V súlade s pôvodným plánom Immocap po dokončení a prenajatí budovy odpredal svoj 50% podiel spoločnosti WOOD & Company, ktorá vlastní aj Lakeside Park 01. 

„Lakeside Park 02 bol pre nás výnimočným projektom, ktorý vďaka flexibilite a inováciám dosiahol viacero cenných prvenstiev na trhu. Sme radi, že sme sa na ňom mohli podpísať a sme presvedčení, že je v správnych rukách a náš partner WOOD & Company bude budovu spravovať úspešne. V Immocape sa teraz sústredíme na naše aktuálne projekty ako The Mill na Mlynských nivách či novú zónu Istropolis na Trnavskom mýte,” povedal  Martin Šramko, CEO spoločnosti Immocap.

Lakeside Park 02, zdroj: IMMOCAP

„Vážime si, že sme mohli napísať úspešný príbeh Lakeside Park 02 práve so spoločnosťou Immocap a tešíme sa, že budeme môcť partnerom prinášať skvelé služby a zážitky v tejto modernej budove. Takisto verím, že už čoskoro spoločne prinesieme Bratislave ďalšie rovnako zaujímavé projekty,” skonštatoval investičný riaditeľ  WOOD & Company Martin Šmigura.

Lakeside Park 02 je technologicky vyspelá budova s mimoriadnou úrovňou komfortu, príjemným prostredím a dostupnou lokalitou. V prestížnej ankete CIJ Awards si vyslúžila až dve ocenenia – Best office development a Best new office tenant lease transaction. V súčasnosti je Lakeside Park 02 plne obsadený a za svoje sídlo si ho vybrali spoločnosti ako Plzeňský Prazdroj, Innovatrics, Zľava Dňa, Reming Consult, Etops, DaneTax, Malina, UP Slovensko a Adifex.

Lakeside Park 02, zdroj: IMMOCAP

Projekt zaujal nielen odbornú verejnosť už na začiatku výstavby, keď v čase diskusií o budúcnosti kancelárií získal stavebné a investičné financovanie od Slovenskej sporiteľne. Lakeside Park 02 disponuje na 12 poschodiach až 14 370 m2 energeticky efektívnych kancelárskych plôch s najmodernejším štandardom a výhľadom na panorámu Malých Karpát a jazero Kuchajda.

Lakeside Park 02 vyniká najmä svojím udržateľným konceptom a viacerými technologickými inováciami. Ako prvý na Slovensku sa mohol pochváliť označením Anti-Covid administratívna budova, prvenstvo získal aj vo využívaní nízkouhlíkového hliníka a budova ašpiruje na zelený certifikát LEED Gold. Výstavba sa riadila japonskou filozofiou Kaizen vďaka spolupráci so spoločnosťou Takenaka, pre ktorú to bol prvý projekt tohto typu na Slovensku.

Lakeside Park 02, zdroj: IMMOCAP

IMMOCAP – Odkrývame potenciál mesta

Developerská spoločnosť IMMOCAP prispieva krozvoju hlavného mesta Bratislava už viac ako 27 rokov. Vlajkovou loďou spoločnosti IMMOCAP je projekt nového ISTROPOLISU, ktorý kladie dôraz na kvalitné verejné priestory aj moderné kultúrno-spoločenské centrum, projekt zároveň prinesie rezidenčnú aj administratívnu funkciu. ISTROPOLIS sa tak stane živou zónou a výkladnou skriňou modernej Bratislavy. Nedávno skolaudovaný administratívny projekt LAKESIDE PARK 02 získal ocenenia CIJ Awards 2022 vkategóriách Best office developmentBest new office tenant lease transaction. Vo výstavbe je administratívny objekt THE MILL, ktorý bude súčasťou vznikajúceho bulváru Mlynské Nivy.

V súčasnosti má IMMOCAP vportfóliu viacero komerčných a rezidenčných developerských projektov sambíciou priniesť na trh v horizonte najbližších 5-tich rokov nové pracovné ajrezidenčné priestory vrozlohe 150000 m². Spoločnosť IMMOCAP vminulosti priniesla tri biznis centrá v administratívnej zóne na Prievozskej a Plynárenskej ulici – Bratislava Business Center BBC III, IV a Vaprojekty spojené srevitalizáciou okolia Trnavského mýta. Míľnikom bolo oživenie areálu bývalých kúpeľov Centrál prvým „zeleným“ multifunkčným komplexom na Slovensku sekologickým certifikátom LEED, za ktorý Immocap získal ocenenie Developer roka v prestížnej súťaži CIJ Awards Slovakia. Ďalším projektom vúzemí bola obnova zanedbaného podchodu Trnavské mýto, vpartnerstve sHlavným mestom SR Bratislava. Spoločnosť získala celý rad prestížnych ocenení doma i vzahraničí: Best overall development, Stavba roka, Visio 2020 (Cena magazínu Eurostav), Retail estate 2013 (Najlepší retail projekt & Najlepší projekt roka Europa Property).

O spoločnosti WOOD & Company

WOOD & Company je významná investičná skupina s popredným postavením na stredoeurópskom trhu. Skupina sa zameriava na poskytovanie transakčného poradenstva, poradenstva v oblasti korporátnych financií, obchodovanie s cennými papiermi a správu aktív. Spoločnosť bola založená v roku 1991 a má kancelárie v šiestich európskych mestách vrátane centrály v Prahe či skúseného oddelenia investičného bankovníctva v Bratislave. WOOD & Company je členom niekoľkých významných búrz vo svete a zároveň najväčším obchodníkom na Pražskej burze cenných papierov. Ročne zobchoduje akcie v objeme 25 mld. eur, čo potvrdzuje silnú pozíciu spoločnosti na miestnych kapitálových trhoch. Aktíva spravované skupinou dosahujú takmer 1 mld. eur a to v oblasti zdravotníckeho tovaru, farmaceutického priemyslu, odpadového hospodárstva, nehnuteľností a informačných technológií.

Spoločnosť WOOD & Company je držiteľom viacerých ocenení vrátane CIJ Awards Slovakia vkategóriách Realitné fondy, manažment fondov atransakcie aBest Asset Management. Svoje realitné aktíva zhromažďuje vtroch realitných podfondoch (Office, Retail aAUP Bratislava). Súčasťou portfólia WOOD & Company sú na Slovensku budovy Aupark Tower, BBC5, komplex Lakeside Park, BBC 1, BBC 1 Plus, Westend Tower anákupné centrum Aupark Bratislava.

IMMOCAP
03.04.2023
Na začiatok

Viac o iných projektoch

Kontakt

Radi sa s vami
stretneme.
Nielen víziou

Rovnako ako na inovatívnych a ekologických riešeniach nám záleží aj na priateľskom prístupe ku všetkým ľuďom, ktorých pri práci stretávame. Za každých okolností sme vaším spoľahlivým partnerom.    Mám záujem o:

    Súhlasím so spracovaním uvedených osobných údajov na obchodné a marketingové účely. Bližšie informácie nájdete v sekcii Ochrana osobných údajov.