Výstavba nového Istropolisu pokračuje ďalšou fázou. Do projektu chceme priniesť okrem kultúry aj energeticky efektívne riešenia a kvalitný, veľkorysý priestor pre prácu či bývanie. Pri už rozbehnutej premene zanedbanej zóny na Trnavskom mýte plánujeme využiť špičkové technológie, ktoré napomáhajú pri energeticky efektívnom riešení priestorov a zlepšujú pocit z každodenného pobytu. Projekt Istropolis má ambíciu už v prvej fáze výstavby priniesť kultúrno-spoločenskú sálu aj administratívnu budovu, ktoré sa stanú výkladnou skriňou modernej Bratislavy.

Pri vznikajúcom novom Istropolise ťažíme najmä z dlhoročných skúseností s energetickým manažmentom, ktorému sa u nás venuje špecializovaný tím odborníkov. „V Immocape sa téme efektívneho narábania s energetickými zdrojmi a celkovo racionálnemu využívaniu priestoru pre prácu venujeme dlhodobo. Istropolis sa stane výnimočným projektom nielen z pohľadu urbanizmu a kultúry, ale aj energetickej efektívnosti,” hovorí náš generálny riaditeľ Martin Šramko.

zdroj: IMMOCAP

Efektívne a komfortne

Špecialisti u nás v Immocape navrhli pre Istropolis komplexný systém pre energetický manažment. Už v prvej pripravovanej administratívnej budove využijeme systém TABS, ktorý zabezpečuje tepelný komfort v miestnostiach výlučne sálavým spôsobom. Tým zabraňuje fúkaniu prúdu horúceho alebo studeného vzduchu, vytvára mimoriadne komfortné prostredie a znižuje prevádzkové náklady o viac ako 50% v porovnaní s existujúcimi budovami v hlavnom meste.

zdroj: IMMOCAP

Takýto systém bude použitý v administratívnej budove v Bratislave vôbec prvýkrát. Unikátom budovy bude aj dostatok prirodzeného denného svetla vďaka jedinečnému vnútornému átriu. V budove tak bude možné zriadiť pracovné miesto prakticky kdekoľvek.

Okrem toho sme sa nedávno stali zakladajúcim partnerom Iniciatívy pre moderné drevostavby. Práve drevo budeme v tomto projekte vo zvýšenej miere využívať v interiéroch aj exteriéroch. Drevo je hlavným prvkom v átriu budovy, centrálnom schodisku aj na fasáde.

zdroj: IMMOCAP

Efektívne a ekologicky

V Immocape vidíme naše prednosti aj v prístupe k ochrane životného prostredia a tomu aj prispôsobujeme stratégiu pri každom projekte. Trvalo udržateľné budovy s minimálnym dopadom na životné prostredie, recyklácia stavebných materiálov, riešenia hospodárenia s pitnou, dažďovou i úžitkovou vodou – to všetko je dnes bežnou súčasťou nášho prístupu k pretváraniu Bratislavy. Vynakladáme veľa energie na prácu s recyklovanými materiálmi a systémovo reálne znižujeme uhlíkovú stopou.

S tým súvisí aj aktívne využívanie dreva napríklad ako súčasti fasády, či opätovné použitie kamenného obkladu z pôvodnej budovy Domu odborov. „Verím, že na nový Istropolis budú môcť byť Bratislavčania hrdí. Spoločne s holandskými dizajnérmi pristupujeme k priestoru aj historickému odkazu citlivo a s rešpektom, priniesť chceme však aj moderné riešenia, ktoré projekt posunú z pohľadu energetickej efektívnosti. Som si istý, že Istropolis bude v tomto smere výkladnou skriňou modernej Bratislavy,” dopĺňa Šramko.

zdroj: IMMOCAP

IMMOCAP
03.03.2023
Na začiatok

Viac o iných projektoch

Kontakt

Radi sa s vami
stretneme.
Nielen víziou

Rovnako ako na inovatívnych a ekologických riešeniach nám záleží aj na priateľskom prístupe ku všetkým ľuďom, ktorých pri práci stretávame. Za každých okolností sme vaším spoľahlivým partnerom.    Mám záujem o:

    Súhlasím so spracovaním uvedených osobných údajov na obchodné a marketingové účely. Bližšie informácie nájdete v sekcii Ochrana osobných údajov.