Bratislava 17. 4. 2023: Projekt nového Istropolisu má za sebou ďalší dôležitý míľnik. Od Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy dostal zelenú v podobe súhlasných  záväzných stanovísk k investičnej činnosti.

Projekt nového Istropolisu, ktorý revitalizuje zanedbanú zónu na Trnavskom mýte od investora Immocap, získal súhlasné Záväzné stanoviská k investičnej činnosti od Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy. Ide o dôležitý míľnik v získaní celej série potrebných povolení, pričom developer plánuje, že výstavbu projektu zaháji v druhej polovici roka 2024. Záväzné stanoviská sa týkajú technickej infraštruktúry a dopravných riešení, ako aj samotných budov prvej fázy projektu. Konkrétne ide o priestory pre bývanie, prácu a samozrejme aj kultúrno-spoločenskú sálu. Investor Immocap oceňuje podporu Hlavného mesta v zachovaní kultúrno-spoločenskej funkcie, ktorá je z pohľadu projektu integrálnou súčasťou.

„Na príprave nového Istropolisu pracujeme viac ako päť rokov, preto máme v Immocape obrovskú radosť z tohto dôležitého míľniku v rámci povoľovacieho procesu. Rád by som vyjadril poďakovanie nášmu šéfovi developmentu Jakubovi Gossányimu, development manažérovi Tomášovi Juríčkovi ako aj celému tímu, ktorý tento košatý proces zdarne vedie. Projekt nového Istropolisu je našou vlajkovou loďou a Bratislave prinesie novú zónu plnú života, modernú architektúru, kvalitné priestory pre prácu aj bývanie ale najmä špičkový verejný priestor a kultúrno-spoločenskú sálu, ktorá v meste dodnes chýba,” povedal  Martin Šramko, CEO spoločnosti Immocap.

 

Istropolis, zdroj: IMMOCAP

Projekt nového Istropolisu, verejnosti predstavený už v roku 2020, skultivuje lokalitu a prinesie zásadné oživenie Trnavského mýta v podobe vitálnej zóny s dostatkom priestoru pre prácu, bývanie aj kultúrno–spoločenské vyžitie. Zóna má všetky predpoklady, aby sa po oživení zanedbaného územia stala dynamickým bodom v rámci hlavného mesta. Prispeje k tomu najmä kultúrno-spoločenská sála, ktorá ponúkne reprezentatívne priestory pre rôzne druhy podujatí od kultúrnych, koncertov, festivalov, firemných podujatí, prednášok, výstav či kongresov.

Okrem modernej kultúrno-spoločenskej sály a priestorov pre prácu aj bývanie prinesie Immocap v novom Istropolise aj kvalitné verejné priestranstvá, na ktorých spolupracuje s európskou špičkou v urbanizme – ateliérmi KCAP a Cityförster. V novej zóne vzniknú tri nové námestia a parter s obchodmi, službami či gastro prevádzkami a kaviarňami. Okrem spomínanej kultúrno-spoločenskej sály budú aj tieto externé zóny ponúkať ďalšie možnosti na organizáciu kultúrnych podujatí, trhov a komunitných stretnutí. Vnútroblokové ulice medzi administratívnymi a rezidenčnými budovami budú mať kľudnejší a komornejší charakter. Plánom je nahradiť betónové plochy a neudržiavané parkovisko vodnou plochou, nízkou i vzrastlou zeleňou – stromy, kvety a trávniky.

Istropolis, zdroj: IMMOCAP

IMMOCAP – Odkrývame potenciál mesta

Developerská spoločnosť IMMOCAP prispieva krozvoju hlavného mesta Bratislava už viac ako 27 rokov. Vlajkovou loďou spoločnosti IMMOCAP je projekt nového ISTROPOLISU, ktorý kladie dôraz na kvalitné verejné priestory aj moderné kultúrno-spoločenské centrum. Projekt zároveň prinesie moderné priestory pre prácu, bývanie aj služby. ISTROPOLIS sa tak stane živou zónou a výkladnou skriňou modernej Bratislavy. Vo výstavbe sú kancelárske priestory projektu THE MILL, ktorý bude súčasťou vznikajúceho bulváru Mlynské Nivy.

Vsúčasnosti má IMMOCAP vportfóliu viacero komerčných a rezidenčných developerských projektov sambíciou priniesť na trh v horizonte najbližších 5-tich rokov nové priestory pre prácu aj bývanie vrozlohe 150000 m². Spoločnosť IMMOCAP vminulosti priniesla projekt LAKESIDE PARK 02, tri biznis centrá v administratívnej zóne na Prievozskej a Plynárenskej ulici – Bratislava Business Center BBC III, IV a Vaprojekty spojené srevitalizáciou okolia Trnavského mýta. Míľnikom bol projekt CENTRÁL, ktorý priniesol oživenie areálu bývalých kúpeľov prvým zeleným“ multifunkčným komplexom na Slovensku sekologickým certifikátom LEED, za ktorý Immocap získal ocenenie Developer roka v prestížnej súťaži CIJ Awards Slovakia. Ďalším projektom vúzemí bola obnova zanedbaného podchodu Trnavské mýto, vpartnerstve sHlavným mestom SR Bratislava. Spoločnosť získala celý rad prestížnych ocenení doma i vzahraničí: Best overall development, Stavba roka, Visio 2020 (Cena magazínu Eurostav), Retail estate 2013 (Najlepší retail projekt & Najlepší projekt roka Europa Property).

 

IMMOCAP
13.04.2023
Na začiatok

Viac o iných projektoch

Kontakt

Radi sa s vami
stretneme.
Nielen víziou

Rovnako ako na inovatívnych a ekologických riešeniach nám záleží aj na priateľskom prístupe ku všetkým ľuďom, ktorých pri práci stretávame. Za každých okolností sme vaším spoľahlivým partnerom.    Mám záujem o:

    Súhlasím so spracovaním uvedených osobných údajov na obchodné a marketingové účely. Bližšie informácie nájdete v sekcii Ochrana osobných údajov.