Bratislava 19. september 2022 – Immocap pokračuje v asanácii Istropolisu s výškovou administratívnou budovou bývalého Domu odborov ROH. Práce sa už rozbehli odstraňovaním fasády a od 20. septembra sa postupnou demontážou objektu špeciálnym vysokým ramenom začne odstraňovať samotná stavba.

Celá asanácia bude postupná a veľmi opatrná, aby sa čo najviac znížili negatívne vplyvy súvisiace s realizovanými prácami. Asanačné rameno, ktoré dokáže pracovať vo veľkej výške,  je vybavené zabudovanými zavlažovacími tryskami na zníženie prípadnej prašnosti, ktorú bude zhotoviteľ eliminovať aj dodatočnými vodnými zdrojmi na úrovni terénu, vrátane vodného dela.

„Uvedomujeme si, že aktuálne práce môžu obyvateľom v okolí dočasne znepríjemniť život. Príprava projektu nový Istropolis sa dostala do fázy, ktorá so sebou žiaľ prináša aj nepríjemné vplyvy v podobe dočasného zvýšenia hluku a prašnosti, ale to najnáročnejšie obdobie by malo byť už za nami. Chceli by sme aj touto formou poprosiť dotknutých obyvateľov v okolí o trpezlivosť a pochopenie. Za Immocap môžeme povedať, že robíme všetko pre to, aby sme tieto dočasné vplyvy eliminovali,“ vysvetľuje Martin Šramko, CEO spoločnosti Immocap.

Nový Istropolis napreduje v príprave

Nový Istropolis pretvorí Trnavské mýto na nové centrum mesta, zdroj: IMMOCAP

S ohľadom na obyvateľov

Práce na výškovej budove by mali potrvať do konca roka 2022, kedy by mali byť stavby z povrchu odstránené. V spolupráci s renomovanými holandskými architektami KCAP, Cityförster a slovenským štúdiom Pantograph pokračuje Immocap aj v projekčných prácach a prípravách na realizáciu nového Istropolisu v predstavenom zámere. Aktuálne pracuje developer na územnom rozhodnutí, ktoré by chcel získať v priebehu budúceho roka. „Trnavské mýto má už v súčasnosti všetky predpoklady k tomu, aby bolo zásadným bodom v rámci celej Bratislavy a v kontexte rozvoja mesta treba zdôrazniť, že sme hrdí, že prinášame na slovenské pomery naozaj nevídaný projekt, ktorý nielen oživí samotnú lokalitu, ale vytvorí nové centrum mesta. Takúto modernú mestskú časť pre bývanie, prácu a kultúru Bratislava doteraz nemá a spravíme všetko pre to, aby sme nový Istropolis obyvateľom priniesli čo najskôr,“ dodal Martin Šramko.

IMMOCAP – Odkrývame potenciál mesta

Developerská spoločnosť IMMOCAP prispieva k rozvoju hlavného mesta Bratislava už viac ako 25 rokov. Vlajkovou loďou spoločnosti IMMOCAP je projekt novej vitálnej štvrte ISTROPOLIS, ktorý spája rezidenčnú a administratívnu funkciu s vytvorením kvalitných verejných priestorov a moderným kultúrno-spoločenským centrom v srdci zóny. Popri nedávno skolaudovanom administratívnom projekte LAKESIDE PARK 02 je vo výstavbe polyfunkčný objekt THE MILL, ktorý bude súčasťou vznikajúceho bulváru Mlynské Nivy. V súčasnosti má IMMOCAP v portfóliu viacero komerčných developerských projektov s ambíciou priniesť na trh v horizonte najbližších 5-tich rokov nové pracovné aj rezidenčné priestory v rozlohe 150 000 m².

Spoločnosť IMMOCAP v minulosti priniesla tri biznis centrá v administratívnej zóne na Prievozskej a Plynárenskej ulici – Bratislava Business Center BBC III, IV a V a projekty spojené s revitalizáciou okolia Trnavského mýta. Míľnikom bolo oživenie areálu bývalých kúpeľov Centrál prvým „zeleným“ multifunkčným komplexom na Slovensku s ekologickým certifikátom LEED, za ktorý Immocap získal ocenenie Developer roka v prestížnej súťaži CIJ Awards Slovakia. Ďalším projektom v území bola obnova zanedbaného podchodu Trnavské mýto, v partnerstve s Hlavným mestom SR Bratislava. Spoločnosť získala celý rad prestížnych ocenení doma i v zahraničí: Best overall developmentStavba rokaVisio 2020 (Cena magazínu Eurostav), Retail estate 2013 (Najlepší retail projekt & Najlepší projekt roka Europa Property).

IMMOCAP
20.09.2022
Na začiatok

Viac o iných projektoch

Kontakt

Radi sa s vami
stretneme.
Nielen víziou

Rovnako ako na inovatívnych a ekologických riešeniach nám záleží aj na priateľskom prístupe ku všetkým ľuďom, ktorých pri práci stretávame. Za každých okolností sme vaším spoľahlivým partnerom.    Mám záujem o:

    Súhlasím so spracovaním uvedených osobných údajov na obchodné a marketingové účely. Bližšie informácie nájdete v sekcii Ochrana osobných údajov.