06.05.2024 IMMOCAP, Millhaus
Rezidenčný Millhaus získal financovanie od VÚB banky, kvalitu projektu potvrdzuje aj vysoký záujem o bývanie
  • BRATISLAVA – Rezidenčný projekt Millhaus, ktorým developer Immocap s investičnou skupinou WOOD & Company vstúpili na trh s bývaním, dosiahol ďalší dôležitý míľnik. Projekt prinášajúci kvalitné bývanie priamo na bulvár Mlynské nivy je už vo výstavbe a v týchto dňoch získal úver na financovanie od VÚB banky. V praxi to znamená, že developer splnil prísne kritériá v realizácii aj v predaji bytov a projekt môže pokračovať vo výstavbe s bankovým krytím.

„Dohodu s VÚB bankou si veľmi vážime najmä s ohľadom na dobré vzťahy a mimoriadne férový prístup. Poskytnuté financovanie vo výške 22 miliónov EUR zároveň potvrdilo, že náš prístup k tvorbe bývania je správny a podporilo to aj našu chuť prinášať kvalitné bývanie na dobrých adresách,“ vraví finančný riaditeľ Immocapu Daniel Mäsiar. Millhaus je spoločným projektom developera Immocap a investičnej skupiny WOOD & Company. Dvojica už v minulosti úspešne spolupracovala na vybudovaní kancelárskej budovy Lakeside park 02 pri jazere Kuchajda. „Tešíme sa, že naša vízia mestského bývania, má úspech u zákazníkov aj u financujúcich partnerov. Ide o mimoriadne dôležitý krok, ktorý nás posúva bližšie k dokončeniu a potvrdzuje, že o kvalitné bývanie na dobrej adrese je veľký záujem,“ vraví Martin Šmigura, Local Partner WOOD & Company.

zdroj: IMMOCAP

Bytový dom Millhaus prinesie na 19 podlažiach 151 bytových a ubytovacích jednotiek, ktoré doplnia obchodné priestory v parteri. Rezidenti budú mať k dispozícii takmer 140 parkovacích miest na dvoch podzemných podlažiach. Súčasťou budú aj oddychové zóny v polootvorenom vnútrobloku a detské ihrisko. Millhaus vynikne aj dizajnom – architektúra z dielne SIEBERT + TALAŠ nadväzuje na okolitú zástavbu, zároveň však citlivo dotvára ráz bulváru Mlynské nivy. Moderný, výrazný, no zároveň pokojný charakter stavby jasne poukazuje na rezidenčnú funkciu a vytvára príjemné miesto pre bývanie.

Immocap pôsobí na slovenskom developerskom trhu 28 rokov, pričom sa sústreďoval najmä na Bratislavu, kde vidí obrovský potenciál v pretváraní mesta a jeho lokalít. Donedávna to bolo najmä komerčnými projektmi, kde sa stal lídrom v energetickej efektívnosti, flexibilite a zavádzaní nových technológií ako súčasť premysleného energetického konceptu. Špecialisti z Immocapu zastávajú názor, že ani rezidenčné projekty nemôžu byť monofunkčné a aby priniesli obyvateľom požadovaný komfort bývania, musia kombinovať viaceré funkcie ako je priestor pre prácu, kultúra, služby, či kvalitné verejné priestory.

WOOD & Company spravuje investičné aktíva v hodnote 4,5 miliardy EUR, obchoduje na burzách s obratom približne 30 miliárd EUR a poskytuje poradenské služby pri najvýznamnejších M&A transakciách v regióne. WOOD Real Estate zastrešuje aktivity skupiny v oblasti investovania a aktívnej správy kvalitných komerčných nehnuteľností a investícií do projektov rezidenčného a logistického developmentu v spolupráci s overenými partnermi.

zdroj: IMMOCAP

Oficiálna webová stránka: www.millhaus.sk

Kontakt pre médiá:

Martina Jamrichová, Riaditeľka komunikácie
Tel.: +421 949 020 903
e-mail: martina.jamrichova@immocap.sk

Zuzana Obšitníková, Marketing Manager 
Tel.: +421 903 668 806
e-mail: zuzana.obsitnikova@wood.com

IMMOCAP
06.05.2024
Na začiatok

Viac o iných projektoch

Kontakt

Radi sa s vami
stretneme.
Nielen víziou

Rovnako ako na inovatívnych a ekologických riešeniach nám záleží aj na priateľskom prístupe ku všetkým ľuďom, ktorých pri práci stretávame. Za každých okolností sme vaším spoľahlivým partnerom.    Mám záujem o:

    Súhlasím so spracovaním uvedených osobných údajov na obchodné a marketingové účely. Bližšie informácie nájdete v sekcii Ochrana osobných údajov.