Bratislava – 8. 3. 2023: Dlho zanedbávaný areál bratislavského Trnavského mýta sa vďaka partnerstvu medzi popredným lokálnym developerom Immocap a špičkovými urbanistami a architektmi z rotterdamských štúdií KCAP a Cityförster významne zmení na pulzujúcu multifunkčnú štvrť s najmodernejšou kultúrno-spoločenskou sálou.

Nový Istropolis, ako vlajkový projekt spoločnosti Immocap, predstaví v novej štvrti osvedčené postupy holandského urbanizmu a udržateľnosti. Partnerstvo medzi slovenským developerom a holandskými urbanistami z KCAP a Cityförster bolo oficiálne spečatené v roku 2019 a zatiaľ čo projekt Nový Istropolis rýchlo napreduje s prípravami, obe strany sa teraz zaviazali dodržiavať najvyššie štandardy rozvoja so zameraním na energetickú efektivitu, udržateľnosť a ekologické riešenia.

 „Immocap odkrýva potenciál Bratislavy už viac ako 27 rokov, počas ktorých revitalizoval viaceré zanedbané mestské lokality. Sme odhodlaní vytvárať v našom hlavnom meste kvalitné priestory pre život, prácu, kultúru aj voľný čas. Našou najvyššou prioritou je zachovať si inovatívny a zodpovedný prístup s ohľadom na životné prostredie, preto som nadšený, že máme špičkových partnerov z Holandska, ktorí nám pomáhajú transformovať bývalý dom ROH na novú dominantu mesta,“  povedal Martin Šramko, CEO spoločnosti Immocap.

zdroj: IMMOCAP

Energetická efektívnosť a ekologické riešenia zakotvené v memorande o porozumení

Spolu s architektonickými štúdiami KCAP a Cityförster sa investor Immocap v memorande o porozumení verejne zaväzuje, že sa bude snažiť implementovať do budúceho ikonického bratislavského projektu Nový Istropolis:

 • – Využívanie udržateľných materiálov a dodržiavanie princípov cirkulárnej ekonomiky

 • – Ochranu a hospodárenie s vodnými zdrojmi a vodou

 • – Vývoj komplexných systémov energetickej efektivity zabezpečujúcich zdravé a príjemné prostredie

 • Využívanie inteligentných riešení pre lepšie hospodárenie s energiami

 • – Snahu o dosiahnutie uhlíkovej neutrality

 • – Spoluprácu na vývoji úsporných a ekologických modulárnych konštrukcií

 • Zvýšené využívanie zelene vo vnútorných a vonkajších priestoroch
 

S projektom Nový Istropolis sa na Slovensku prvýkrát prezentuje holandské štúdio KCAP, ktoré si buduje reputáciu jedného z najlepších svetových urbanistov a architektov, zodpovedné za tvorbu verejných priestorov ako HafenCity v Hamburgu. Cityförster je medzinárodné štúdio s portfóliom projektov po celom svete. Obe štúdiá patria medzi európskych lídrov v urbanizme.

zdroj: IMMOCAP

„Teší nás, že zvyšujeme ambície tohto projektu a pomáhame mu tak stať sa investíciou, ktorá obstojí skúšku času. Na projekte pracujeme už tri roky a odvtedy sa legislatíva a najmä vnímanie tém klimatických zmien a udržateľného developmentu dostali do popredia a my dúfame, že to bude pokračovať. Sme radi, že vieme prispieť našou expertízou a podporiť tak Immocap v udržaní sa na špičke v tejto oblasti,“ povedal Martin Sobota, partner v štúdiu Cityförster.

O projekte Nový Istropolis

Bývalý Dom Odborov, ktorý v minulosti slúžil na zjazdy Komunistickej strany, získala v roku 2017 developerská spoločnosť Immocap vo verejnej súťaži pod dohľadom audítorskej spoločnosti EY.

Projekt Nový Istropolis premení roky zanedbaný priestor na plnohodnotné a pulzujúce multifunkčné centrum mesta, ktorého dominantou bude moderná kultúrno-spoločenská sála.

Nová štvrť plná zelene, verejných priestorov a umenia sa stane kvalitnou lokalitou pre život, prácu, kultúru a voľný čas.

zdroj: IMMOCAP

IMMOCAP
08.03.2023
Na začiatok

Viac o iných projektoch

Kontakt

Radi sa s vami
stretneme.
Nielen víziou

Rovnako ako na inovatívnych a ekologických riešeniach nám záleží aj na priateľskom prístupe ku všetkým ľuďom, ktorých pri práci stretávame. Za každých okolností sme vaším spoľahlivým partnerom.  Mám záujem o:

  Súhlasím so spracovaním uvedených osobných údajov na obchodné a marketingové účely. Bližšie informácie nájdete v sekcii Ochrana osobných údajov.